סרטן העור

סוגי סרטן העור

Basal Cell Carcinoma (BCC) – סרטן העור של תאי בסיס

זהו סרטן העור הנפוץ ביותר בין כלל הגידולים הסרטניים. מקורו בתאי הבסיס בתחתית שכבת העור החיצונית (אפידרמיס). הגידול שאינו אלים ואינו שולח גרורות, מתפתח באיטיות, לרוב באיזורי העור החשופים, בעשור 5-6 לחיים, כגבשושית בהירה, לא סדירה, התופחת בהדרגה, עלולה להתכייב ולהיות מכוסה גלד דמי. טיפול הבחירה ל BCC בעור הפנים – הסרה כירורגית בשיטת מוז, המאפשרת הסרה שלמה, עם בקרת שוליים, והותרת צלקת מזערית.

 Squamous Cell Carcinoma (SCC) – סרטן העור של תאי קשקש

מקור הגידול בתאי הקשקש בשכבת העור החיצונית (אפידרמיס). מתפתח לרוב באיטיות באיזורי העור שנפגעו מחשיפה ממושכת לשמש, בעשור 5-6 לחיים. הסימן המבשר הוא נגע/ים קדם סרטני/ים המכונה/ים, Solar Keratosis, מעין יבלת/כתם לא חלק הניתן לטיפול בלתי פולשני. נגע כזה עלול להפוך לקשרית לא סדירה, לא חלקה, מכוסה בקשקש, הנוטה להסדק, להתכייב ו/או לדמם. אבחון וטיפול בעוד מועד עשוי למנוע פלישת הגידול לבלוטות הלימפה הסמוכות ו/או לאיברים מרוחקים יותר.

Solar Keratosis

לפני ואחרי טיפול

SCC

סרטן העור – הטיפולים המתקדמים בעולם

סרטן העור ניתן לטיפול בדרכים שונות. הטיפול בגידולי עור סרטניים וקדם סרטניים נבחר מבין מספר שיטות חדשניות, בהתאם לאופי ולמיקום הממצאים. חשוב לציין שההפניה לביופסיה או להסרה כירורגית של נגע חשוד מתרחשת בדרך כלל רק במקרה בו קיים ספק או נדרש אבחון פתולוגי, על מנת למנוע הסרה פולשנית ומיותרת של נגעים שפירים:

 

מומחי ספוט קליניק לסרטן העור

פרופסור אסתר עזיזי - רופאת עור פרטית

פרופסור אסתר עזיזי

מומחית לסרטן העור ולרפואת עור

פרופסור דוד אנק - רופא עור פרטי מומחה לרפואת עור

פרופסור דוד אנק

מומחה לסרטן העור ולרפואת עור

ד״ר זהר ליברטי - רופאת עור פרטית

ד"ר זהר ליברטי

מומחית לסרטן העור ולרפואת עור

צרו אתנו קשר