נזקי שמש

נזקי שמש בלתי הפיכים

 

חריצים עמוקים בצואר ובעורף טיפוסים לנזק בלתי הפיך מחשיפה ממושכת לשמש שהביא להתפתחות סרטן עור

עור חקלאי

עור דק , מקומט ומכוסה כתמים בעקבות חשיפה ממושכת לשמש

הזדקנות העור משמש

 

כתמים וקמטים מחשיפה ממושכת לשמש

כתמים וקמטים מחשיפה ממושכת לשמש

כתמים וקמטים מחשיפה ממושכת לשמש

כתמים וקמטים מחשיפה ממושכת לשמש

 

הגנה מנזקי שמש

ד"ר איילת רשפון ב"שווה בדיקה" עם מנחם הורוביץ, בתכנית על מסנני קרינה:

למה כובע? צו אופנה? קוד מגזרי?

ייעודו הפיסיולוגי בראש וראשונה – מגן שמש אולטימטיבי! זאת, כשמדובר בכובע רחב שוליים, המסתיר מהעין את מראה השמש והשמים שמעל. בזכות השוליים הרחבים הוא מסוגל לחסום עד 90% מקרינת השמש המגיעה למצח ועד מחצית הקרינה המגיעה לאיזור הסנטר והצואר. ההוכחה החותכת לכך – מקדם הגנה (UPF50+ (Ultra-violet Protection Factor המוטבע על תוית הכובע כתו תקן בינלאומי.

להבדיל מהכובע האופנתי ו/או המגזרי, תו התקן +UPF50 מעיד על ההרכב המיוחד של סיבי הבד מסנן הקרינה ממנו עשוי הכובע, שמקנה לו את כושר הסינון הגבוה של קרינת השמש.

ולהבדיל ממסנני הקרינה בעלי מקדם הגנה גבוה (כגון SPF 50 Sun Protection Factor), המסוגלים לסנן באופן חלקי רק מקטעים מוגבלים של הספקטרום העל סגול של השמש, כל עוד אינם נמחקים מהעור, מסנן הקרינה התקני של הכובע יחסום באופן גורף ואחיד את כל הספקטרום העל סגול של קרינת השמש, כל עוד הוא מונח על הראש.

לכן, לכל אוהבי השמש, שימוש בכל אחד מהכובעים בעלי תו התקן +UPF50 עשוי למנוע הזדקנות מוקדמת של עור הפנים והצואר, לא כל שכן – למנוע נזקים בלתי הפיכים, כגון הופעת נגעים קדם סרטניים וסרטניים באיזורי הפנים, הקרקפת, האוזנים והצואר, שהם הראשונים להפגע מחשיפה בלתי מוגנת לשמש.
ולא רק כובע….

המגוון העשיר של חליפות שחייה, כותנות, חולצות ועליוניות, צבעוניות ואופנתיות ככל שיהיו, הנושאות את תו התקן +UPF50 הן ערובה להגנה מירבית ואחידה במהלך כל פעילות תחת כיפת השמים, ובראש וראשונה – לילדים, שהרחק מעין ההורים זוכים במקרה הטוב רק להגנה חלקית שיספק מסנן קרינה זה או אחר לעור החשוף.

מומחי ספוט קליניק לאבחון וטיפול בנזקי שמש

ד

ד"ר איילת רשפון

רופאת עור פרטית

ד״ר זהר ליברטי - רופאת עור פרטית מומחית לרפואת עור

ד"ר זהר ליברטי

רופאת עור פרטית

ד

ד"ר מאיה סיני

רופאת עור פרטית

צרו אתנו קשר

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן