פרופסור דוד אנק

מומחה לרפואת עור במרפאת מודיעין

קיפודן 18, מודיעין · 073-3744938
 • מומחה עור בעל מוניטין בינלאומי
 • שימש כרופא בכיר בביה"ח הדסה
 • ניסיון עשיר באבחון וטיפול מחלות עור
 • פרסם למעלה מ-100 מאמרים מקצועיים
פרופסור דוד אנק - רופא עור פרטי מומחה לרפואת עור
קבעו פגישה עם פרופ' דוד אנק

מרפאת העור "ספוט קליניק" במודיעין , המנוהלת ע"י פרופ' דוד אנק, מספקת שירותי ייעוץ, אבחון וטיפול במגוון רחב של מחלות עור, כולל – אקנה, פסוריאזיס, פטרת, מצבים אלרגים, נזקי שמש, שושנת יריחו ועוד. לפרופ' אנק נסיון רחב בטיפולים פוטותראפים במחלות עור בכלל ובטיפולים פוטודינמים באור יום (Daylight Photodynamic Therapy) – בפרט.

פרופסור דוד אנק הינו מומחה לרפואת עור בעל מוניטין בינלאומי.

פרופסור דוד אנק שימש כרופא בכיר במחלקת עור בבית חולים הדסה עין כרם, שם שימש גם כממלא מקום בתפקיד מנהל מחלקת העור. במהלך השנים, ניהל בהדסה את שירות הפוטותרפיה, את מרפאת הלישמניה (שושנת יריחו), את מרפאת ויטליגו ואת התחום של טיפולים פוטודינמיים לסרטן העור.

פרופסור אנק נמנה על מייסדי החוג הישראלי לפסוריאזיס וכיהן כחבר בהנהלת הוועד של האיגוד הישראלי למחלות עור ומין.

פרופסור אנק לקח חלק בכתיבת הנחיות לטיפול בפסוריאזיס ובפוטותרפיה מטעם האיגוד הישראלי למחלות עור ומין וחיבר את ההנחיות לטיפול בלישמניה מטעם משרד הבריאות.

פרופסור אנק פרסם למעלה מ-100 מאמרים בעיתונים מדעיים בינלאומיים.

מרפאת העור במודיעין בניהולו של פרופסור דוד אנק מעניקה מענה לכל המחפשים רופא עור פרטי במודיעין מכבים רעות והסביבה.

פרופסור דוד אנק מקבל מטופלים לייעוץ פרטי ואינו מקבל מבוטחי קופ"ח מכבי. פרופסור אנק מופיע ברשימת המומחים לחוות דעת נוספת במאוחדת ולאומית ומטופלים הזכאים יקבלו החזר חלקי דרך הקופה על פי התקנון.

מטופלי חברות הביטוח כלל ביטוח, מגדל, הפניקס, דקלה, הכשרה ביטוח, הראל, איילון ואליהו יהיו זכאים להחזר בהתאם לתנאי הפוליסה.

תחומי טיפול והתמחות

פרופסור אנק השתתף בכתיבת הנחיות:

 1. לטיפול בפסוריאזיס ובפוטותרפיה מטעם האיגוד הישראלי למחלות עור ומין – מעבר לחוות הדעת של הועדה.
 2. לטיפול בלישמניה כיו"ר קבוצת העבודה מטעם משרד הבריאות – מעבר למסמך ההנחיות.

פסוריאזיס

פסוריאזיס הינה מחלת עור דלקתית לא מדבקת, הבאה לידי ביטוי ברבדים עוריים אדמדמים-ורודים מכוסי קשקשת, המופיעים באזורי גוף שונים.

הגורמים לפסוריאזיס

 • גנטיקה – פסוריאזיס הינה מחלה כרונית עם נטיה תורשתית
 • מתח נפשי (סטרס) – תסמיניה של המחלה נוטים להחריף בעת מצבי לחץ ומתח נפשי
 • זיהום – לעתים ניתן לקשר את התפרצות המחלה למחלה זיהומית כלשהי
 • תרופות – ישנם מצבים בהם נטילת תרופות שונות גורמת להתפרצות או להחמרת המחלה

תסמיני המחלה

לפסוריאזיס ביטויים שונים בעור – עם רבדים טיפוסיים על המרפקים, ברכיים או שוקיים ( Psoriasis vulgaris ); או- מוגבלת לקפלי העור ((Psoriasis inversa ; או – לכפות הידיים והרגלים ( Palmo-plantar) ועוד…
בחלק לא מבוטל של המקרים – דלקת במפרקים. לצד אי הנעימות הגדולה הנגרמת לחולים כתוצאה מהגרד בעור ודלקת המפרקים, מתווסף למחלה היבט נפשי ותחושה קשה כפועל יוצא מהמראה של העור. לכך השלכות על איכות החיים של החולים .
היות והמחלה מושפעת באופן ישיר ממצבו הנפשי של הלוקה בה, ישנה חשיבות רבה להתמודדות עם תחושת הדחייה והדיכאון הנלווים למחלה, לצד מתן פתרון לביטויים הפיזיים שלה.

הטיפול בפסוריאזיס

אופי הטיפול נבנה בהתאמה למצבו של כל מטופל. האמצעים לטיפול הינם:

 • טיפולים במשחות שונות
 • טיפולים תרופתיים אנטי דלקתיים בבליעה
 • טיפולי פוטותרפיה וטיפולים אימונו-ביולוגיים בהזרקה או במתן תוך ורידי

טיפולים אלו ניתנים בד בבד עם ייעוץ לשינוי אורחות חייהם והרגלי התזונה של המטופלים, תוך התייחסות למצבו הנפשי של המטופל, שכן בפסוריאזיס קיימת חשיבות עליונה לבחינת הקשר בבין לחץ נפשי להחמרה של המחלה.

פסוריאזיס בקרקפת

רבים מהלוקים בפסוריאזיס נוטים לסבול מהופעת הנגעים העוריים על גבי עור הקרקפת. פסוריאזיס בקרקפת גורמת לגרד טורדני, קשקשת בולטת ואי נעימות.
אופני הטיפול במחלה כוללים:

 • טיפול מקומי –שימוש במשחות ו/או תמיסות שונות, כגון נגזרות של ויטמין D , עם או ללא סטירואידים, תכשירים ממיסי קשקש , שמפו רפואי על בסיס זפת ועוד…
 • טיפול מערכתי –תרופות הניטלות דרך הפה – ניאוטיגזון או מתוטרקסט (אשר מסייע גם לדלקת המפרקים), ציקלוספורין ועוד.
 • פוטותרפיה – שימוש במסרקי UV מיוחדים החושפים את האזורים הנגועים בקרקפת לקרינה אולטרה סגול ותורמות לנסיגה.
 • תרופות אימונו-ביולוגיות – דור חדש של טיפול במחלת הפסוריאזיס באמצעות תרופות ביולוגיות הפועלות כנגד הגורמים למחלה ולא רק על מנת להחליש את תסמיניה.

פרופסור אנק בתקשורת


פוטותרפיה לאטופיק דרמטיטיס:
איך נעשים טיפולי פוטותרפיה לאנשים עם אטופיק דרמטיטיס? האם אפשר לבצע פוטותרפיה בבית? מתי מורגש שיפור? ומהם הסיכונים המרכזיים? מדריך בייעוצו של פרופסור דוד אנק באתר 'כמוני'

פרטי התקשרות

המחפשים רופא עור במודיעין, רופא עור במכבים רעות, רופא עור בשהם, רופא עור במודיעין עילית, רופא עור בבית שמש, רופא עור במבשרת ציון, רופא עור באריאל או בקרית ספר – מוזמנים ליצור קשר עם פרופסור דוד אנק ולהינות מזמינות תורים גבוהה ומייעוץ מקיף ויסודי ע״י מומחה מוביל ובעל ניסיון עשיר ברפואת עור.