סרטן העור

סוגי סרטן העור

Basal Cell Carcinoma (BCC) – סרטן העור של תאי בסיס

זהו סרטן העור הנפוץ ביותר בין כלל הגידולים הסרטניים. מקורו בתאי הבסיס בתחתית שכבת העור החיצונית (אפידרמיס) . הגידול שאינו אלים ואינו שולח גרורות , מתפתח באיטיות , לרוב באיזורי העור החשופים, בעשור 5-6 לחיים, כגבשושית בהירה, לא סדירה, התופחת בהדרגה , עלולה להתכייב ולהיות מכוסה גלד דמי. טיפול הבחירה ל BCC בעור הפנים – הסרה כירורגית בשיטת מוז, המאפשרת הסרה שלמה , עם בקרת שוליים, והותרת צלקת מזערית.

 Squamous Cell Carcinoma (SCC) – סרטן העור של תאי קשקש

מקור הגידול בתאי הקשקש בשכבת העור החיצונית (אפידרמיס) . מתפתח לרוב באיטיות באיזורי העור שנפגעו מחשיפה ממושכת לשמש, בעשור 5-6 לחיים. הסימן המבשר הוא נגע/ים קדם סרטני/ים המכונה/ים, Solar Keratosis , מעין יבלת/כתם לא חלק , הניתן לטיפול בלתי פולשני. נגע כזה עלול להפוך לקשרית לא סדירה, לא חלקה, מכוסה בקשקש, הנוטה להסדק, להתכייב ו/או לדמם. אבחון וטיפול בעוד מועד עשוי למנוע פלישת הגידול לבלוטות הלימפה הסמוכות ו/או לאיברים מרוחקים יותר.

Solar Keratosis

לפני ואחרי טיפול

SCC

סרטן העור – הטיפולים המתקדמים בעולם

סרטן העור ניתן לטיפול בדרכים שונות. הטיפול בגידולי עור סרטניים וקדם סרטניים נבחר מבין מספר שיטות חדשניות, בהתאם לאופי ולמיקום הממצאים. חשוב לציין שההפניה לביופסיה או להסרה כירורגית של נגע חשוד מתרחשת בדרך כלל, רק במקרה בו קיים ספק או נדרש אבחון פתולוגי, על מנת למנוע הסרה פולשנית ומיותרת של נגעים שפירים:

 

צרו אתנו קשר

עקבו אחרינו בפייסבוק