טיפול בפוטותרפיה

פוטותרפיה (Phototherapy) הוא כלי עזר יעיל זה עשרות שנים לטיפול בטווח רחב של מחלות עור. פוטותרפיה פירושה חשיפת העור הנגוע לקרינה בתחום העל־סגול/האולטרה-ויולט Ultraviolet למטרות טיפוליות. מקור האור יכול להיות מלאכותי או טבעי, כמו אור השמש באזור ים המלח(Heliotherapy/Climatotherapy).

המחלות בהן ניתן לטפל בפוטותרפיה הן: פסוריאזיס, ויטיליגו (בהקת), לימפומה של העור מסוג תאי T, ליכן פלנוס LICHEN PLANUS ודלקת עור אטופית ATOPIC DERMATITIS.

תחומי הקרינה המנוצלים הם:

על מנת להמנע מהתופעה של כווית שמש, כתוצאה מחשיפה למקור הקרינה, המחקה במידה זו או אחרת את קרינת השמש, חשוב להתאים את מינון הקרינה לסוג העור של המטופל ולתכנן מראש את המרווח בין הטיפולים ומספר הטיפולים הדרוש לנסיגת התופעות העוריות. טיפול במכון פוטותראפי באמצעות נורות שמש עדיף על חשיפה ישירה לקרינת שמש תחת כיפת השמים, משום שניתן לכוון את מינון הקרינה למינימום הדרוש לקבלת תגובה טיפולית ולהקטין את הסכנה לכוויות שמש ו/או לנזק מצטבר מחשיפה ממושכת לשמש.

באופן עקרוני, מספר הטיפולים בשבוע משתנה בהתאם לסוג הקרינה המנוצלת. לדוגמא: אם מדובר בקרינת BB-UVB מספר הטיפולים בשבוע נע בין 3 ל-6, אולם כאשר הסוג הואNB-UVB או PUVA מספר הטיפולים בשבוע הוא 3.
מספר הטיפולים הממוצע הנדרש להשגת הפוגה במחלה (רמיסיה) משתנה גם הוא בהתאם לאבחנה (למשל 30 בפסוריאזיס אבל 60-80 בויטליגו). לרוב התדירות של הטיפול האחזקתי (למניעת השנות המחלה) תהיה פעם עד פעמיים בשבוע לתקופה שלא תעלה על חודשיים ימים.

צרו אתנו קשר

עקבו אחרינו בפייסבוק


ביקור בטוח בשגרת הקורונה

הקליקו לפרטים

רופא עור אונליין

לפרטים: 03-6952499