הרמת שדיים

ניתוח הרמת שדיים

בין אם צניחת השדיים בשל הריונות ולידות, הנקות ממושכות, שינויים קיצוניים במשקל או שדיים גדולים – ניתוח הרמת חזה נועד להשיב לשד מראה צעיר, זקוף ומלא במקומות הנכונים.
אם אינך בטוחה כי החזה נפול ומצדיק ניתוח הרמת חזה, ביכולתך לבחון את מיקומה של הפטמה ביחס לקפל התת שדי (הכפל התחתון בו מתחבר השד לקיר בית החזה). הפטמה והעטרה אמורות להיות ממוקמות בגובה הקפל התת שדי או למעלה ממנו. ניתוח הרמת חזה ישפר מיקום נמוך מזה שתואר.
כדאי לבצעו לאחר הגעה למשקל יעד יציב למשך כחצי שנה לפחות, ולעיתים גם לאחר השלמת תוכניות הילודה וההנקה, כיוון שמראה השד עשוי לשוב ולהשתנות.
כמובן שאם כבר קורה שנכנסת להריון אז מזל טוב – ובהצלחה…

פגישת הייעוץ איתי נועדה לאומדן והערכה של מבנה השד, מיקום הפטמות, איכות העור והרקמות התומכות והטכניקה המתאימה לביצוע הניתוח. באותה פגישה ניתן גם לדון האם נפח השד הנוכחי הוא מספק ולכן נדרש רק ארגון מחדש של מבנה השד או שמא קיים צורך בתוספת נפח בחלקו העליון של השד (בעזרת שתל סיליקון או בעזרת הזרקה של שומן עצמי).
כמו כן, במהלך פגישת הייעוץ נבצע תיאום ציפיות, נשוחח על תהליך ההחלמה והסיכונים הפוטנציאליים.

הכנות לקראת ניתוח הרמת חזה

לקראת ניתוח תתבקשי להצטייד בחזיית ספורט תומכת במידה המתאימה, הנרכסת מקדימה. כמו כן תצוידי מבעוד מועד במרשמים לטיפול אנטיביוטי, בנוגדי כאב, ובכל ההנחיות הטכניות הנדרשות לפני הניתוח, כמו לאן להגיע, באיזו שעה, וכמה שעות צום נדרשות.

מהלך הניתוח

ניתוח הרמת חזה אורך בין שעה וחצי לשלוש שעות כתלות בשיטה הניתוחית ובמידה וקיים צורך להוספת שתל או שאיבת שומן.
הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית, כאשר את כל ההנחיות לקראת ההרדמה תקבלי כשבוע לפני הניתוח.
נשים בריאות אינן זקוקות לבדיקת המרדים מספר ימים מראש והן ייבדקו על ידו ביום הניתוח עצמו.
כמו כן, ביום הניתוח ניפגש לצורך סימון ושירטוט התוכנית הניתוחית על גבי הגוף, תוך כדי מדידות קפדניות.

הניתוח יחל לאחר ההרדמה ויבוצעו במהלכו 3 דברים עיקריים:

במרבית המקרים יבוצעו חתכים:

חשוב לציין כי הפטמה והעטרה אמנם מנוידות למיקום גבוה יותר, אולם במרבית הניתוחים, הן נותרות מחוברות לרקמת השד העמוקה כדי לא לנתק את אספקת הדם והעיצבוב.
החתכים נסגרים ראשונית, בתפרים נסתרים ונספגים מעצמם ונחבשים בפלסטר עדין שמאפשר מקלחת כבר מהיום השני לאחר הניתוח. אין צורך במשחה או בהחלפת החבישות.
לא נהוג לחבוש את השדיים לאחר הניתוח אולם המטופלת מתבקשת ללבוש חזייה תומכת ללא ברזלים במשך שישה שבועות.
כאמור, את החזייה ניתן להסיר לצורך מקלחת, כבר ביום השני לאחר הניתוח…
אחרי הניתוח, נחים קצת, מתאוששים, שותים ואוכלים, מוודאים שאין נפיחות ואין כאבים ולרוב משתחררים הביתה כבר באותו היום.

שילוב ניתוחים: הרמת חזה עם הגדלה

עבור נשים בעלות חזה שהתרוקן ניתוח ההרמה לבדו לא בהכרח יקנה מראה מלא ועומד. אם את מרוצה מגודל השדיים שלך כאשר את לובשת חזייה ללא ריפוד, אזי רוב הסיכויים שאין צורך בתוספת נפח. במידה ואינך מרוצה- כדאי לשקול תוספת נפח בעזרת שתלי סילקון או בעזרת הזרקה של שומן עצמי.

לרוב כאשר מוסיפים שתלים בהרמה, מוסיפים שתלים בנפחים נמוכים מאלה המקובלים בהגדלה רגילה:
ראשית, מאחר ומראש קיים נפח לשד והסיליקון מהווה תוספת בלבד.
שנית כיוון שהוספה של שתל גדול בהגדרתו סותר את מטרות הניתוח, שהרי נפח גדול יגרום לתוספת כובד, מתיחה של העור והרקמות ולצניחה מחודשת של השד (כשמטרת הניתוח הייתה הרמה!).
כמו כן, שתלים גדולים לוחצים מבפנים על העור ששאפנו להדק- כך שהסיכון שהתפרים יפקעו ויפתחו ותיגרם הפרעה בריפוי הפצע- תלך ותעלה.
מידע נוסף על שימוש בשתלי הסיליקון ניתן לקרוא בכתבה על הגדלת חזה.

אופציה נוספת בעיקר כאשר אנו מעוניינים בתוספת נפח קטנה היא השימוש בשומן עצמי. בזמן הניתוח נשאב שומן בתהליך דומה לשאיבת שומן רגילה, או לעיתים בסיוע מכונת שאיבה מיוחדת המפרידה את השומן לכדוריות בגודל מתאים להשתלה. על האזור ממנו שואבים את השומן מחליטים עוד בזמן הייעוץ הטרום ניתוחי, כאשר נפח השומן שניתן להזריק הוא מוגבל לכ 150 מ״ל לכל שד. לאחר שפוחתת הנפיחות, נותר בשד כ-50-70% מנפח השומן שהוזרק מלכתחילה.
היתרון בשיטה הינו הזרקת שומן עצמי ללא החדרת גוף זר על כל המשתמע מכך.
החיסרון הוא בהחדרת נפחים קטנים, אשר לעיתים מחייבים חזרה על ההליך של שאיבה והזרקה מספר פעמים עד להגעת נפח משביע רצון. כמו כן, חשוב לזכור כי גם שתלי השומן העצמי "מתנהגים" כמו כל שומן אחר בגוף ופוחתים במקרים של הרזייה.

למה לצפות בימים שלאחר ניתוח הרמת חזה

בימים הראשונים שלאחר הניתוח המטופלת עשויה לחוש כאבים מקומיים, עליהם ניתן להתגבר באמצעות משככי כאבים קלים, כגון אופטלגין ואקמול.
מניסיוני, רוב המנותחות מופתעות עד כמה מעט כאב הן חשות .
בשום אופן אין המלצה או צורך להישאר במיטה, נהפוך הוא. חשוב לקום, להסתובב, לנוע, להתניע ולנשום עמוק. זאת הסיבה בגינה מומלץ לקחת נוגדי כאב בימים שלאחר הניתוח ולא "להתאפק". תרופות נוגדות כאב אינן ממכרות והנזק מחוסר תזוזה הוא גדול יותר.
לרוב חופשת מחלה ניתנת למשך שבועיים ימים. במהלכם עוצמת הכאב הולכת ופוחתת וניתן לעשות יותר דברים בקלות רבה יותר.
כאמור, חבוש קו התפרים בפלסטר עדין עימו ניתן להתקלח.
הביקורת הראשונה ברוב המקרים תתקיים כעבור 10 ימים עד שבועיים.
במידה ועד אז הפלסטרים לא נפלו – נחליף אותם.
לרוב בשלב זה קו התפרים מחלים ואינו רגיש יותר.
ניתן לחזור לנהיגה אחרי כשבועיים, כשהכאב פוחת גם בתנועות חדות, ויש למקם את רצועת החגורה כך שלא תלחץ על החזה בתקופה הראשונה.
ספורט ממש (ריצה, זומבה, יוגה), וכניסה למי ים או בריכה אפשריים כ- 6 שבועות ממועד הניתוח, כדי להקטין את הסיכון לזיהום.
אמנם ניתן להתרשם מהמראה החדש של השדיים כבר לאחר הניתוח, אך הצורה הסופית תתקבל רק לאחר כשלושה חודשים, ויתכנו שינויים קלים אפילו עד שנה לאחר מכן.

סיבוכים אפשריים לאחר הניתוח

קיימים סיבוכים האפשריים בכל ניתוח שהוא ויש את אלו הייחודיים לניתוח הרמת חזה. הסיבוכים ככלל קורים באחוזים נמוכים מאד (אחרת לא היינו מבצעים את הניתוח! ), אולם מחובתנו להיות מודעים לקיומם ולהיות ערים לנורות האזהרה.

אלה הם הסיבוכים האופניים לניתוחי הרמה או הרמה עם שתל :

כל אחת מהתופעות הבאות לאחר הניתוח מחייבת פנייה מיידית לרופא המנתח: כאבים חריגים בעיקר חד צדדים ובעיקר לאחר שכבר חל שיפור בהרגשה, נפיחות יוצאת דופן וחד צדדית , חום מעל 38 מעלות, דימום והפרשות.
אם מבוצע ניתוח המשלב הרמה עם החדרת שתלים, יתכנו סיבוכים הקשורים לשתלים עצמם. בכדי לקרוא על כך, כדאי לפנות לקטגוריה ״הגדלת חזה עם שתלים״ באתר זה.

האם קיימות הגבלות לאחר ניתוח להרמת חזה

לרוב המטופלת משוחררת לביתה כבר ביום הניתוח כשהיא חבושה בפלסטרים על אזורי התפרים (אותם ניתן להרטיב במקלחת החל מ- 24 עד 48 שעות לאחר הניתוח) וחזית ספורט תומכת הנרכסת מלפנים, אותה רוכשים עוד טרום הניתוח.
בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח יש להקפיד:

מומחי ספוט קליניק להרמת חזה

ד

ד"ר רווית ינקו

מומחית בכירורגיה פלסטית ואסתטית, ניתוחי מיקרוכירורגיה משחזרת וניתוחי מוהס לגידולים עוריים.

צרו אתנו קשר

ביקור בטוח בשגרת הקורונה

הקליקו לפרטים

רופא עור אונליין

לפרטים: 073-3743333