ניתוח מתיחת צוואר

ניתוח מתיחת צוואר

המטרה של ניתוח מתיחת צוואר היא למתוח את עור הצוואר ואת הרקמות התת-עור שמתחתיו, במטרה להפחית סימנים המעידים על הזדקנות העור, כגון קמטים, קפלי עור ושומן וכו'. בדרך כלל ניתוח מתיחת צוואר מבוצע בשילוב עם ניתוח למתיחת פנים.

מטרת ניתוח למתיחת צוואר היא להשיג מראה צעיר ואסוף יותר ע"י טיפול בצוואר רפוי ולעיתים בעל עודפי שומן. הרצון רווח בעיקר בקרב נשים המעוניינות להשיג מראה "צעיר" יותר ובקרב גברים בעלי גרוגרת בולטת רפויה.

כיצד מבוצע ניתוח מתיחת צוואר

במהלך ניתוח מסירים את עודפי השומן, מהדקים את השרירים הצוואריים ומותחים את העור באזור הצוואר ומתחת לקו הלסת והסנטר. במקרים בהם יש צורך ניתן לשלב בניתוח גם שאיבת שומן מקומית באזור הסנטר בכדי להיפטר מעודפי שומן גדולים במיוחד.

הניתוח מבוצע דרך חתך באזור קו האוזן האחורי, המוסווה ע"י צמיחת השיער, לצורך הסרת קפלי עור צוואריים. דרך חתך זה העור מורם ונחשפת רקמת השריר מתחתיו. השרירים הצוואריים נמתחים ונתפרים, עודפי עור ושומן מוסרים, ובהתאם לכמות עודפי השומן משלבים שאיבת שומן ממוקדת לאזורים ספציפיים. עם סיום המתיחה והסרת עודפי העור והשומן, תופרים את העור במיקומו החדש. לאחר הניתוח מונחת חבישה אלסטית על הצוואר. לעיתים ישאיר המנתח נקז לניקוז הפרשות.

למי מתאים ניתוח מתיחת צוואר

מי לא מתאים לבצע את הניתוח

מהלך האשפוז וההחלמה לאחר ניתוח מתיחת צוואר

לאחר הניתוח המטופלים שוהים בחדר ההתאוששות למשך שעה עד שעתיים ועוברים להשגחה במחלקת האשפוז. בכל שלב ניתן דגש על טיפול מתאים בנוגדי כאבים. יום למחרת הניתוח ניתן על פי רוב להוציא את הנקזים, במידה וישנם.

ביקורת ראשונה תתקיים במרפאה כעבור שבעה עד עשרה ימים. במידת הצורך יוצאו התפרים במעמד זה. עם זאת, מרבית התפרים שבהם משתמשים הם תפרים נמסים שאין צורך בהוצאתם.

כמה זמן לאחר הניתוח ניתן לשוב לעבודה

במרבית המקרים ניתן לחזור לעבודה ולפעילות בסיסית כעבור שבוע.

תופעות לוואי אפשריות

האם ניתוח מתיחת צוואר מבוצע בהרדמה מקומית או מלאה

הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה (הרדמה כללית).

משך ניתוח מתיחת צוואר

הניתוח אורך בין שעה וחצי לשעתיים.

כיצד להתכונן לניתוח

התנהגות לאחר השחרור מהאשפוז

הצלקות הניתוחיות נותרות באזורים שאינם חשופים לשמש ולכן אין הגבלה על החשיפה לשמש. יחד עם זאת, על מנת לשמור על מראה עור הפנים צעיר ולהימנע מנזקי שמש, מומלץ תמיד להשתמש בקרם הגנה.

מומחי ספוט קליניק למתיחת צוואר

ד

ד"ר רווית ינקו

מומחית בכירורגיה פלסטית ואסתטית, ניתוחי מיקרוכירורגיה משחזרת וניתוחי מוהס לגידולים עוריים.

צרו אתנו קשר

ביקור בטוח בשגרת הקורונה

הקליקו לפרטים

רופא עור אונליין

לפרטים: 073-3743333