הימנעות מיצירת אלרגיה ממגע בקרב ילדינו

מאת רווית שוחט. פורסם בתאריך פברואר 10, 2019

חשיפה לחומרים אלרגניים נפוצים בגיל הינקות ו/או הילדות תלווה את הנחשף/ת לכל חייו.

לצד האפקט ארוך הטווח, מצוי האפקט קצר הטווח לפיו המערכת החיסונית של תינוקות טרם הגיעה לידי הבשלה מלאה ולכן שכיחה התגובה ה"דלקתית" של הגוף.

זכרו! ילדים רגישים יותר להתפתחות אלרגיה.

אלרגיה ממגע לניקל:

אין לי שום כוונה לדון בשאלה הפילוסופית אודות חירור אוזני תינוקות בעגילים, קטונתי להיכנס לשיקולים השונים. אולם חשוב שההורה יקבל החלטה מושכלת, שכן חירור אוזני התינוקת בעגילים בגיל הרך, מעלה את החשיפה לאלרגיה ממגע לניקל לשארית החיים (ותודה לאל, בגילאים אלו השארית עוד ארוכה).

שורת מחקרים הוכיחה את הקשר הקיים בין ניקוב האוזניים בעגילים לבין התפתחות אלרגיה ממגע לניקל.

במה מצוי הניקל? ניקל מצוי בין השאר במתכות מצופות, שעונים, כפתורים, רוכסנים, טבעות, עגילים, מטבעות, סכיני גילוח, מפתחות, מספריים, כלי בית ומטבח, כלי עבודה ומכשירים, סוללות, דבקים לסתימות שיניים, גשרים בשיניים ועשוי להיות מעורב גם בתכשיטי זהב וכסף מתחת ל 18 קרט. בעונות החמות, הזיעה גורמת להמסת כמות קטנה מהניקל על העור ובכך מחריפה את תסמיני האלרגיה.

אלרגיה ממגע ל PPD:

כל בילוי בעיר הנופש הדרומית אילת עם בתי הצעירה, מוביל ללחץ "מתון" מצידה להדבקת קעקוע חינה זמני. בסופו של תהליך היא נאלצת להסתפק בצמות משולבות חוטים מבריקים, שכן אני מסרבת להיכנע ללחצים פסיכולוגיים כשהדבר מגיע לנושא הבריאות.

החינה השחורה (בניגוד לאדומה) אינה טבעית ומכילה חומר הקרוי PPD. חומר זה עלול להוביל להופעת תגובה אלרגית מקומית או מפושטת, להישארות כתם פיגמנטרי קבוע (המלנין עשוי להותיר סימנים כשותף פעיל בתגובה הדלקתית של המערכת החיסונית) ובוודאי לאלרגיה עתידית לצבעי השיער (שאז המצפון שלי יגלוש כי היא תיאלץ להסתובב בגיל צעיר כשלראשה מבצבצות שערות לבנות?!).

כמו כן, המרכיב PPD נפוץ ביותר בכל חומרי הספריי לשיער האופייניים לחג הפורים, ההולך וקרב בצעדי ענק.

הרשימה לחומרים אלרגניים בעולמנו ארוכה ומתישה. אם קיימת בידינו אפשרות לחסוך חשיפות חוזרות ותגובות דלקתיות לילדינו מכאן ולהמשך חייהם, כדאי להיות מודעים יותר לגורמים אלו.

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן