הזרקת חומצה היאלורונית לשחזור מראה פנים צעיר

חומצה היאלורונית – Hyaluronic Acid, היא תכשיר המילוי הנפוץ ביותר לשימור מתאר הפנים מפגעי הזמן. זאת אודות לתכונותיו הייחודיות המאפשרות תחזוק נפח רקמה אחיד לאורך זמן, כשנה, שנה וחצי ואף יותר.

ספוט קליניק – מרפאת מומחים לרפואת עור ולטיפולים אסתטיים, מעניקה ללקוחותיה את הטיפולים המתקדמים ביותר בתחום הרפואה האסתטית, בראשותה של ד"ר נועה גל גינדי, רופאת עור בעלת מומחיות וניסיון עשיר ברפואת עור אסתטית. ד"ר גל גינדי שמה את הדגש באסתטיקה רפואית על התאמת הטיפול לרצונות ולצורכי המטופל/ת תוך שמירה קפדנית על מראה טבעי והרמוני. ד"ר גל גינדי משלבת טכינקות וחומרים שונים על מנת להגיע לתוצאה סופית האופטימלית. מרכיב לא פחות חשוב בטיפול הוא הטיפים שמעניקה ד"ר גל גינדי, כרופאת עור, לטיפוח עצמי ושמירה על עור פנים בריא ונקי מפגעי סביבה ושמש מה שתורם לשימור תוצאות הטיפולים לאורך זמן.

 

ד"ר נועה גל גינדי רופאת עור מומחית ברפואת עור אסתטית

ד"ר נועה גל גינדי, רופאת עור מומחית לרפואת עור אסתטית

 

יתרונה הבולט של החומצה ההיאלורונית הוא, שהיא הינה למעשה מולקולה גדולה של סוכר המהווה מרכיב אורגני טבעי בגוף האדם, בין השאר – בנוזלי העין ובמפרקים. התפקיד הפיסיולוגי של החומצה ההיאלורונית בגופנו הוא לאגור מים ולכן היא אחראית, בין השאר, על תחזוק נפח הרקמות הרכות. עם זאת, עם השנים, נפח העור, כמו גם מרכיבי רקמת החיבור התת עורית – הקולאגן והאלסטין, מצטמצמים ומתדלדלים. כתוצאה מכך העור מתייבש ומאבד מגמישותו. מסיבה זו הזרקת חומצה היאלורונית, אותה הגוף מכיר ואינו דוחה, עשויה לשקם את פגעי הזמן ולהחזיר לעור את חיוניותו.

חומצה היאלורונית היא למעשה ג׳ל, המצטיין בכושרו לספוג מים ובדרגת צמיגות גבוהה, שהופכת אותו למעין "מתקן אלסטי" מוצק למדי, המושתל בעור ועמיד לשינויי מתח ולחץ כתוצאה מפעילות שרירי הפנים. בפועל הוא אחראי הן להתרחבות שכבות העור המוזרקות, השטחית ו/או העמוקה, באיזור המטופל והן להתבלטותו.

התוצאה הקוסמטית, נטו, היא מילוי וטשטוש הקמטוטים והקמטים שנוצרו במהלך השנים, כתוצאה מהדלדלות רקמת החיבור התת עורית בפנים. בפועל התכשיר מסייע לשיפור מיידי של קווי המתאר של הפנים, הצערת העור ושחזור נפח הרקמה התת עורית שהדלדלה, במיוחד בשפתיים, לחיים, מתחת לעינים ומסביב לפה. מדובר בשיטת טיפול פשוטה, שתוצאותיה ניכרות, כאמור, מיד עם תום הטיפול. ללא ספק שיטה זעיר פולשנית זו מייתרת לפרק זמן לא מוגבל את הצורך בהתערבות כירורגית פולשנית למתיחת עור הפנים.

חשוב לציין באותה מידה את מיעוט תופעות הלוואי ואת האפשרות לשלוט ולתקן תוצאה בלתי רצויה, באופן הפיך, באמצעות הזרקת האנזים היאלורונידאז, המפרק במישרין ומייד את החומצה ההיאלורונית שהוחדרה לעור. כלומר, השפעת הטיפול עשויה להיות הפיכה במקרה הצורך.

היתרונות הבולטים של תכשיר זה הן בראש וראשונה – כושר קליטתו הגבוה בעור, בזכות מרכיביו הטבעיים, ושנית – בהעדר תופעות לוואי משמעותיות. כמו כן השפעתו מיידית וניתן לפיכך לחזות את התוצאה הסופית בקלות כבר במהלך הטיפול.

זאת להבדיל מתכשירי מילוי חלופיים, העשויים מתרכובות סינתטיות, שהשפעתם אינה ישירה או מיידית, ותבוא לידי ביטוי רק בשלב מאוחר יותר, בעקבות יצירת רקמת חיבור, משנית לתגובת הגוף לחומר הזר המוזרק (Foreign body reaction). רק אז ניתן יהיה להבחין בהגדלת הנפח של האיזור המטופל. מגבלות שיטה זו –   שלא ניתן לשלוט על תגובת הגוף לתכשיר המוזרק ועל התוצאה הצפויה, שאינה הפיכה בכל מקרה. יתירה מזו, קיים פוטנציאל לסיבוכים. עם זאת התוצאה הקוסמטית עשויה להמשך לפרק זמן של כשנתיים.

שיטת הזרקת חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית מוזרקת באמצעות מחט המכילה חומרי אלחוש, או באמצעות קנולה (צינורית ארוכה באורך של 3-7 ס"מ , עם חור בקצה). המחט קצרה יותר מהקנולה והיתרון בשימוש בה הוא רמת הדיוק המושגת. מאידך, הקנולה עגולה בקצה ולכן הסיכוי שבמהלך השימוש בה ייפצעו כלי דם נמוך משמעותית, ביחס לשימוש במחט. יתרון נוסף של שימוש בקנולה הוא שבאמצעות פתח אחד קטן ניתן להתקדם ולהגיע לאזור הזרקה מרוחק יותר וכך לחסוך בדקירות מרובות.

הבחירה במחט או בקנולה בעת הזרקת חומצה היאלורונית תלויה באיזור האנטומי שנבחר לטיפול, במקום ההזרקה, בתוצאה הרצויה ובשיקולים נוספים. ניתן לשלב את שתי שיטות ההזרקה וההחלטה בידי הרופא, בהתאם לנתונים הייחודיים של המטופלת ויעד הציפיות לתוצאות ההזרקה.

הכנה לפני הזרקת חומצה היאלורונית

במטרה להגיע לתוצאות אופטימליות אנו מקפידים להקדים לטיפול שיחת ייעוץ עם המטופלת, הכוללת התרשמות והמלצת הרופאה, תיאום והבנת הציפיות מההזרקה והאלחוש המקומי במידה ויידרש. הטיפול מתבצע במרפאת העור ספוט קליניק, כשמשך הטיפול תלוי במספר ההזרקות ובאזור המטופל. תהליך ההזרקה עשוי להימשך עד כשלושת רבעי שעה, כשלאחריו ניתן לחזור לשגרה. התוצאה ניכרת מיד עם סיום הטיפול.

אין צורך בהחלמה לאחר ההזרקה

ניתן כאמור לשוב לפעילות מלאה מיד בתום ההזרקה, אך יש להקפיד להימנע מפעילות גופנית מאומצת בשעות הראשונות שלאחריה.

האם ייתכנו סיבוכים לאחר הזרקת חומצה היאלורונית?

לאחר הזרקת חומצה היאלורונית יתכנו תופעות לוואי חולפות, כגון אי נוחות, אדמומיות, נפיחות קלה של האיזור, או סימנים כחולים מדימום תת עורי. במידה ותחושי בתופעות לוואי כאלה או אחרות, בין אם נכללו או לא, בשיחת הייעוץ המקדימה עם הרופאה המומחית, אנא צרי קשר עם הרופאה והיא תעמוד לרשותך בכל שאלה.

מתי ניתן להבחין  בתוצאות  ההזרקה של חומצה היאלורונית?

ניתן להתרשם מהתוצאה מיד במהלך הטיפול, תוך כדי ההזרקה. היתרון בכך הוא שניתן בזמן אמת להעריך אם המילוי שהוזרק מספק או שיש צורך במילוי נוסף להשלמת תהליך פיסול מתאר הפנים המבוקש.

מה משך השפעת הטיפול בחומצה היאלורונית?

ההשפעה הקוסמטית של הטיפול תשמר בדרך כלל לפרק זמן ממוצע של כשנה ומעלה. משך התגובה עשוי להשתנות מאזור לאזור, ותלוי גם בתכונות התכשיר שנבחר לטיפול ובמצבה הגופני של המטופלת. הקצב שבו התכשיר שהוזרק מתפרק תלוי בסמיכות שלו – ככל שהוא סמיך יותר הוא מתפרק לאט יותר. כשההזרקה נעשית באזור פעיל הכולל תנועה מרובה, כמו בשפתיים, החומר יתפרק מהר יותר, וכשהיא מבוצעת באזור עם מעט תנועה, כמו בלחיים, החומר יתפרק בקצב איטי יותר.

מה ההבדל בין חומצה היאלורונית לבין בוטוקס?

בוטוקס מרפה את השריר האחראי ליצירת הקמט בפנים, במנגנון עצבי, אך אין לו תכונות של תכשיר מילוי של הרקמה התת עורית. חומצה היאלורונית לעומת זאת, מיועדת להשלים את אובדן הנפח של רקמות הפנים. בנוסף, הבוטוקס פועל אך ורק באמצעות השפעתו על עצבוב השרירים, והשפעתו ניכרת בכל המקומות בהם נוצרו קמטים כתוצאה מכווצי השרירים הרלבנטים, ובכל אותם מקומות בהם קיים חוסר איזון, כתוצאה מפעולה לא מאוזנת של שרירים. עם זאת, בוטוקס אינו יכול להשלים אובדן נפח ולכן הוא אינו מהווה תחליף לחומצה היאלורונית.

מהו הגיל המומלץ להתחיל בטיפול בהזרקת חומצה היאלורונית?

ניתן לבצע טיפול בחומרי מילוי בכל גיל. כאשר הטיפול מיועד לתקן את נזקי הזמן, לרוב הוא מיועד לגילאים מעל 35. כאשר מטרת ההזרקה הינה פיסול מתאר הפנים ושיפור המראה, כאשר נזקי הזמן טרם נתנו אותותיהם, ניתן לבצע את הטיפול בכל גיל, בהתאם לאבחון והסכמה של הרופא.

מהו משך הטיפול בהזרקות חומצה היאלורונית והאם הוא כואב?

משך הטיפול נע בין רבע שעה לשלושת רבעי שעה, בהתאם למספר האיזורים המוזרקים. לעומת אי נעימות שהיתה קיימת בעבר בעת ביצוע הזרקות מילוי, ההזרקות נעשות היום באמצעות מחט דקה במיוחד, המכילה חומרי אלחוש, או באמצעות קנולה המפחיתה משמעותית את מספר הדקירות הנדרשות, ולכן החוויה בכללותה כמעט ואינה כרוכה בכאב או אי נעימות.

מומחי ספוט קליניק להזרקת חומצה היאלורונית

רופאת עור מומחית ברפואת עור ומין ואסתטיקה רפואית

ד"ר נועה גל

רופאת עור מומחית לרפואה אסתטית ולהזרקת חומצה היאלורונית

צרו אתנו קשר

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן