המכשיר המתקדם בעולם למיפוי שומות ואבחון מוקדם של מלנומה

הכירו את ה- IntelliStudio® החדש – הטכנולוגיה המיטבית למיפוי שומות ואבחון סרטן העור

כיצד מתבצע מיפוי שומות

הנבדק נחשף תוך מספר דקות לסדרת צילומים אוטומטית, המתעדת בזה אחר זה, את סך השומות – על הפנים, הצואר, הגו והגפיים, כפי שנגלים למצלמה:

תחילה  – את קדמת הגוף, מלמעלה למטה, מראש ועד כף רגל, ובהמשך – התהליך חוזר על עצמו בהנחיית הטכנאית האחראית על בקרת תפעול המכשיר, עם הפניית הגב למצלמה, והפניית כל אחד מצידי הגוף, הימני והשמאלי למצלמה.

כל זאת – בתבניות מוגדות מראש. בסיום התהליך יתועדו באותה מתכונת השומות על כל אחת מכפות הרגלים, בתי השחי ואיזורי קפלים סמויים.

מיפוי שומות דיגיטלי עם הציוד המתקדם בעולם

איתור שינוי בנגע חשוד באמצעות מעקב השוואתי נתמך בינה מלאכותית​

הסרטון המוצג לעיל מדגים 2 צילומים דיגיטליים עוקבים של כלל השומות בעור הגב של אותו נבדק, במרווח של 5 חודשים בין הצילומים (מספטמבר 2018- פברואר 2019).

תוכנת דרמאגראפיקס מאפשרת לזהות בכל אחד מהצילומים, מבין כלל השומות והנמשים, את השומות #6 – #10 שסומנו למעקב כבר במיפוי שומות הראשון בעיגולים צהובים, כך שניתן לאתר אותם בקלות באמצעות החיצים האדומים הנפרשים משמאל לימין.

תוכנת פענוח ההדמיות ( image analysis ) מאפשרת להתמקד (zoom in) בכל אחת מהשומות המסומנות ולהגדיל אותן במידת הנדרש, כדי לאתר שינוי מורפולוגי , כזה או אחר, במהלך תקופת המעקב .
במקרה של העדר שינוי יוזמן הנבדק לצילומים עוקבים חוזרים כעבור מספר חודשים-שנה. התוכנה החדשנית משפרת את הסטנדריזציה של תהליך ההדמייה מארגנת ומאבטחת תמונות הנבדקים.


במהלך הבדיקה התקופתית ניתן לצפות בהדמיה הדרמוסקופית הדיגיטלית המתקבלת מהדרמוסקופ הידני, בהגדלה משמעותית וברזולוציה אופטימלית, על מסך המחשב של הרופא הבודק. בכך ניתן לזהות את המאפינים הדרמוסקופיים התת עוריים של השומה הנבחנת.

תהליך האבחון נתמך באמצעות תוכנה מבוססת בינה מלאכותית, הבוחנת את קיומם של קריטריונים חשודים למלנומה. טכנולוגיה זו מסייעת לרופא בזמן אמת לקבוע האם דרגת החשד מצדיקה את הצורך בביופסיה לאבחון פתולוגי במקרה של חשד למלנומה, או שניתן להסתפק במעקב דרמוסקופי דיגיטלי חוזר של אותה שומה, בטווח זמן קצר (עד 3 חדשים) או ארוך (עד שנה).

כך ניתן לייתר את הצורך בהתערבות כירורגית, במקרה של ספק קליני, ולהמנע ככל האפשר מיצירת צלקת שתוותר במקום כתוצאה מכך.

צילומים דרמוסקופיים עוקבים לאיתור שומה חשודה למלנומה

אפיון שומה חשודה המיועדת להסרה כירורגית

תיעוד אופטימאלי עשוי למנוע הסרה מיותרת והצטלקות

 

 

 

מיפוי שומות בספוט קליניק מוכר ע"י חברות הביטוח הבאות*:

 

 

 

* בהתאם לתנאי הפוליסה האישית על פי סעיף – "בדיקה אבחנתיתאמבולטורית

 

צרו אתנו קשר


-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן