ט"ו בשבט

מאת רווית שוחט. פורסם בתאריך ינואר 20, 2019

חג האילנות מביא עימו חגיגות טעמים של פירות טריים, פירות יבשים וקוקטייל אגוזים. אלו, במידה ונצרכים במינונים הנכונים, תורמים לא רק לחוויית בלוטות הטעם, אלא גם מסייעים לבריאות העור. מאכלי ט"ו בשבט מכילים מגוון רב של וויטמינים חיוניים ורכיבים אנטיאוקסידנטיים המסייעים למלחמה בתהליך ההזדקנות.

לכבוד החג בחרנו להגיש טעימה מיתרונות רבים אלו:

מחקר שפורסם ב American Journal of Clinical Nutrition הראה כי אנשים הצורכים מאכלים עשירים בויטמין C, נוטים לפחות קמטים וסובלים פחות מיובש עור. מאכלים אלו כוללים את פירות ההדר, הקיווי ותות השדה. פירות היער ובהם האוכמניות, הדובדבנים ותותי היער עשירים בפלבנואידים המסייעים למלחמה ברדיקלים החופשיים בגופנו.

השקדים מכילים חומצות שומן חיוניות, הם עשירים בויטמין E, המסייע כנגד תופעת ההזדקנות העורית. מחקרים מצביעים על העובדה כי צריכת ויטמין E במזון, עשויה לבוא לידי ביטוי בשיפור מרקם העור, בייחוד כאשר קיימת נטייה לעור יבש.

אגוזים עשירים באומגה 3 ולכן מסייעים בבניית סיבי קולגן בעור, אותם סיבים השומרים על עור מתוח ואלסטי יותר.

הרימונים ידועים במרכיב הפוליפנול המצוי בהם המסייע גם הוא למלחמה ברדיקלים החופשיים. הם משפרים את זרימת הדם אל שכבת הדרמיס בעור ובכך תורמים לעור חיוני וזוהר יותר.

המשמש עשיר בויטמינים A ו C ולכן יעיל למלחמה בקמטים.

התמר העשיר באבץ, מסייע לשמירה על בריאות העור ולהחלמה מהירה מפצעים.

האנזימים המצויים בתאנה (אנזים הפיצ'ין), הפפאיה (אנזים הפפאין) והאננס (אנזים הברומלין) מסייעים להתחדשות העור ולכן מצויים בתכשירים קוסמטיים רבים וביניהם סוגים שונים של פילינגים המסייעים לחידוש תאי הקרטין בעור.

שמני האבוקדו והקוקוס מסייעים לעור הקרקפת ולחיזוק השערה.

צוות ספוט קליניק מבקש לאחל לקוראינו חג שמח, בריא וטעים.

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן