היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?

מאת רווית שוחט. פורסם בתאריך פברואר 3, 2019

הפתגם בא לומר שאין אדם יכול להשתנות באופן מהותי כמו שאין הוא יכול לשנות את צבע עורו.

כיצד בכל זאת הפך מייקל ג'קסון את צבעו? האם היתה זאת בחירה והעדפה? תוצאה של ניתוח פלסטי או תוצאה של מחלה?

מחלת הויטיליגו הינה מחלה אוטואימונית המאופיינת בהופעת כתמים לבנים על העור. מייקל ג'קסון היה האדם המפורסם ביותר שסבל ממחלת הויטיליגו.

הניתוחים הפלסטיים שעבר מייקל ג'קסון בפניו לצד התבהרותו ההולכת וגוברת עם השנים, גרמה לאנשים לבקרו ולטעון ששאף להיראות כמו "אדם לבן".

על פי ראיון שהעניק לאופרה ווינפרי, התפרצה מחלת הויטיליגו כשהיה בן 24, צעיר מפורסם בקנה מידה בינלאומי. נוסיף על כך את עדותו ששנא את השתקפותו במראה וניסה להימנע מכך ונקבל פרפקציוניסט מתוקשר עם מחלה בעלת ביטוי במראה החיצוני.

חולי ויטיליגו רבים מעידים כי ביטויי המחלה הופכים אותם להיות מושא לנעיצת מבטים. פעמים רבות הם נשאלים על ידי זרים אם עורם מכוסה בצלקות כתוצאה מכוויות.

לאחר מותו העידה אופרה ווינפרי כי בזמן הריאיון ידיו של מייקל היו נטולות פיגמנט ושקופות לחלוטין. זוהי תוצאה של שימוש בקרם ההידרוקינון, אשר אצל חולי ויטיליגו, מעלים את יתרת הפיגמנט הכהה מן העור.

מייקל ג'קסון סבל ממחלת הויטיליגו ונעזר בתרופה המאושרת להתוויה זאת על ידי מנהל התרופות האמריקאי (ה (FDA, כדי להעלים את יתרת הכתמים הכהים על עורו ולא בגלל ששאף להיראות כ"אדם לבן".

חשוב שאנשים יזהו את המחלה, יהיו אמפטיים ורגישים לסובלים ממנה ובעיקר, שלא ימהרו לשפוט או לבקר כל מחלת עור בעלת סממנים חיצוניים.

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן