יבלות

יבלות ויראליות Viral Warts בעור הן תוצאה של זיהום ע"י זנים מסויימים של וירוס הפפילומה. ((Human Papilloma Virus. קיימים כ 150 סוגים שונים של וירוס הHPV וכל זן נוטה לתקוף אזורי גוף אחרים. הזן התוקף הוא שישפיע על מראה והיקף היבלת.

יבלות יכולות להיות נוקשות ומחוספסות למגע או שטוחות וחלקות בהתאם למיקומן על הגוף. לרוב ייראו בגוון העור אך עשויות להיות כהות יותר.

יבלות מדבקות במגע של עור לעור. הסיכון עולה כאשר יש שריטות או סדקים מיקרוסקופיים בשכבת העור החיצונית. ההדבקה האופיינית היא בתוך המשפחה או בחבורות של תלמידי בית ספר, מועדוני ספורט וכד'.

סוגי יבלות:

הטיפול ביבלות

במרבית המקרים היבלות יחלפו באופן ספונטני ללא טיפול, אולם הדבר עשוי לקחת מספר חודשים ואף להימשך כשנתיים.
הטיפולים כוללים משחות או טיפול בחנקן נוזלי בהתאם לסוג היבלת ומיקומה בגוף.
הטיפול ביבלות אינו מבטיח ריפוי שלם.

לדברי ד"ר סלומון, רופאת עור ומטפלת באמצעות רפואת עור משלימה, "ילדים הסובלים מאטופיק דרמטיטיס, מושתלי איברים וחולים מדוכאי חיסון מועדים יותר מאחרים לסבול מיבלות. נוכחותן העיקשת של היבלות מצריכה טיפול רפואי – הן מהבחינה האסתטית, הן בהיבט התפקודי והן בשל הרצון והצורך למנוע הדבקה חוזרת והתפשטות של היבלות. הטיפולים הנפוצים ביותר הינם טיפול בחנקן נוזלי וטיפול באמצעות לק נוגד יבלות. ישנם טיפולים נוספים הניתנים במידת הצורך במקרה של יבלות עקשניות לטיפול לדוג: לייזר או קורטג' אולם חשוב להדגיש כי לטיפול ביבלות קיימים גם פתרונות נוספים בתחום הרפואה המשלימה."

פעמים רבות ניתן לראות נקודות זעירות חומות המפוזרות בתוך היבלת

פעמים רבות ניתן לראות נקודות זעירות חומות המפוזרות בתוך היבלת

מחפשים רופא עור לאבחון וטיפול ביבלות? פנו אל אחד מרופאי העור שלנו ותיהנו מזמינות תורים גבוהה, יחס חם ואישי ומענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

מומחי ספוט קליניק לטיפול ביבלות

ד״ר מיכל סלומון - רופאת עור פרטית מומחית לרפואת עור

ד"ר מיכל סלומון

מומחית לרפואת עור

ד״ר זהר ליברטי - רופאת עור פרטית מומחית לרפואת עור

ד"ר זהר ליברטי

מומחית לרפואת עור

ד

ד"ר איילת אולך

רופאת עור ילדים, מומחית לטיפול ביבלות בקרב ילדים ובני נוער

ד

ד"ר אורנה שמאי לובוביץ

רופאת עור בכירה, מומחית לטיפול ביבלות

צרו אתנו קשר

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×