מיפוי שומות ודרמוסקופיה

לאבחון מוקדם של מלנומה

מיפוי שומות ממוחשב – אבחון מדוקדק, גילוי מוקדם ומניעה

מיפוי שומות ממוחשב הוא שיטת מעקב המסייעת לאבחון מוקדם של סרטן העור בכלל ומלנומה ממאירה בפרט.
מרפאת ספוט מציעה אבחון מקיף ובלתי פולשני של שומות, כתמים ופגעי שמש. המיפוי החדשני של מראה השומות מהווה פריצת דרך ובאמצעותו אין צורך להסתמך אך ורק על מראה עיניים, על רמת הזיכרון של הרופא המטפל או הזיכרון של המטופל עצמו. באמצעות שימוש בטכניקות אבחון חדישות, כגון דרמסקופיה דיגיטלית עוקבת, ניתן לאתר בקלות נגעים חשודים חדשים או כאלו שחל בהם שינוי.
המעבדה למיפוי ממוחשב וצילומים דרמוסקופיים במרכז הרפואי ספוט קליניק, מאבחנת, מאתרת ומתעדת שינויים מורפולוגיים במראה החיצוני ובמבנה הפנימי של השומות, במסגרת בדיקות עוקבות. באופן הזה, ניתן לדעת בקירוב רב אם יש צורך בביצוע פעולות פולשניות בשלבים מוקדמים כגון ביופסיה או הסרה כירורגית של נגע חשוד.

המיפוי הממוחשב מתבצע באופן דיסקרטי ע"י טכנאית מנוסה שהוכשרה למטרה זו. במהלך המיפוי מתועדים זה אחר זה קדמת הגוף, צידיו ואחוריו כשדות אנטומים רציפים.

צילומים דרמוסקופים דיגיטליים

נבדק המגיע למעקב תקופתי שגרתי או בשל חשד לשינוי בשומות, עובר בדיקה דרמטולוגית של כלל השומות בעור. שומות שנמצאו חשודות בסריקה הראשונית, נבדקות בשלב שני ע״י דרמטוסקופ והממצאים יתועדו בעזרת צילומים דרמטוסקופים דיגיטאלים לצורך השוואה בביקורים עוקבים.

צילום דרמוסקופי דיגיטאלי מאפשר מעקב אחרי שינויים במבנה השומה בהגדלה משמעותית.


יתרונות מיפוי שומות ממוחשב

פרופסור אסתר עזיזי בראיון לפרופסור רפי קרסו בערוץ 10

מעקב ממוחשב ומבוקר

במקרה ומתגלה בזמן הבדיקה הרפואית נגע החשוד לגידול סרטני, הנבדק יופנה להמשך הבירור והטיפול המתבקשים. אם הממצאים אינם חד משמעיים, נסתפק בביצוע מעקב תקופתי אחר הנקודות החשודות. המטופל מקבל תדרוך אישי מוזמן לבדיקות מעקב, מדי מספר חודשים. כמו כן, המטופל מקבל כלים לבדיקה עצמית בבית.

מדיניות דלת פתוחה

לאור רגישות הנושא, ערוך צוות המרפאה לקבל כל מטופל המעוניין בבדיקה דחופה, בהתראה קצרה וללא צורך בהמתנה לתור. מיותר לציין שהדבר נכון גם לגבי נבדקים המצויים בתהליך מעקב, אשר הבחינו בנגע חשוד חדש או בשינוי באחד הנגעים אשר סומנו כחשודים. הבדיקה מתבצעת באווירה נעימה, תוך מתן הסברים ברורים אודות תהליך האבחון והממצאים.

מיפוי שומות ודרמוסקופיה | ספוט קליניק מרפאת עור ומרכז מומחים לרפואת עור

צרו אתנו קשר

עקבו אחרינו בפייסבוק