מיפוי שומות כשיטת מעקב אישית לאבחון מלנומה

ספוט קליניק והמעבדה למיפוי שומות הוקמה במטרה לספק ללקוחותיה, כשירות פרטי, מענה מקצועי ואיכותי ככל הניתן לגילוי מוקדם של מלנומה – גידול ממאיר, דמוי נקודת חן (שומה) תמימה למראה, שעלול להתפתח על העור.

זיהוי שינוי כלשהוא בשומה קיימת ו/או איתור הופעתה של שומה חדשה במהלך בדיקות מעקב תקופתיות, הם הבסיס לאבחון מוקדם של נקודת חן חשודה למלנומה. ספוט קליניק מציעה תכנית מעקב אישית, לאבחון נגע חשוד למלנומה, בשיטה המתבססת על סריקה דיגיטלית מלאה באמצעות מיפוי נקודות החן באשר הן, על כל עור הגוף.

מיפוי שומות דיגיטלי מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת וייחודית בישראל, שבאה להשלים בדיקה דרמטולוגית ידנית, המבוצעת ע"י רופאת עור מומחית ובכירה בתחום, מצוות המומחים של ספוט קליניק. שיטה זו הנהוגה במרכזים רפואיים מתקדמים בעולם, היא המועדפת לצורך מעקב אחר מטופלים המשתייכים לקבוצת סיכון לפתח מלנומה ממאירה של העור.

תכנית שלושת השלבים בתהליך המעקב האישי לאבחון מוקדם של מלנומה

חשוב לציין!

חשוב לציין כי בדיקה במרפאת עור מקצועית, המצויידת בטכנולוגיה למיפוי שומות כלל גופי לצורך גילוי מוקדם של מלנומה של העור חייבת להיערך לפחות פעם בשנה. רק כך ניתן בסבירות גבוהה לזהות שינוי לאורך זמן בשומה – שינוי בשומה קיימת, או הופעה של שומה חדשה. שינוי כלשהוא במראה השומה – בצבע, בגודל, ו/או בשוליים, הוא בדרך כלל תהליך איטי שיכול להמשך שבועות וחודשים. לכן, ניתן יהיה להבחין בשינוי כזה במרווחים של מספר חדשים עד שנה, מביקור לביקור.

מעבר לבדיקה השנתית במרפאה, זו הנערכת על ידי רופאת עור מומחית ובכירה בתחום (ד"ר איילת רשפון, ד"ר זוהר ליברטי ו/או פרופ' אסתר עזיזי), מומלץ לכל אחד ואחת להכיר ולבצע מפעם לפעם בדיקה עצמית של נקודות החן. במקרה של ממצא חשוד חשוב להקדים לפנות ללא דיחוי למרפאה. בכל מקרה, הבדיקה העצמית אינה מהווה תחליף לבדיקה מקצועית על ידי רופא עור.

היתרונות בביצוע מיפוי שומות בספוט קליניק

  1. זמינות תורים גבוהה עד שעות הערב – לקביעת תור למיפוי התקשרו 073-3743333
  2. המכשור המתקדם בעולם
  3. ארבע רופאות מובילות בתחום – מומחיות למיפוי ופענוח צילומי שומות חשודות: ד"ר איילת רשפון, ד"ר זהר ליברטי, ד"ר איילת אולך ופרופסור אסתר עזיזי.
  4. צוות נשי בלבד של רופאות וטכנאיות

יתרונות מיפוי גוף דו מימדי באמצעות DermaGraphix:

מיפוי שומות ממוחשב של DermaGraphics

מיפוי שומות ממוחשב של DermaGraphics

  • משפר הערכת שינוי נגעים ומעקב
  • רזולוציית תמונה של 50 מגה פיקסל מסייעת בהפחתת ביופסיות
  • מארגן ומאבטח מתמונות מטופלים
  • משפר סטנדרטיזציה של תהליך ההדמיה

הקליקו כדי ללמוד עוד על IntelliStudio® – המכשיר המתקדם בעולם למיפוי שומות ממוחשב


מיפוי שומות בספוט קליניק מוכר ע"י חברות הביטוח הבאות*:

 

* בהתאם לתנאי הפוליסה האישית על פי סעיף – "בדיקה אבחנתית\אמבולטורית


גורמי הסיכון למלנומה

גורם הסיכון העיקרי והחשוב ביותר הוא ריבוי (20<) שומות (נקודות חן). הסיכון לפתח את המחלה גדול עד פי 10 במקרים עם ריבוי שומות, בהשוואה לשאר האוכלוסייה.

גורמי סיכון נוספים הם:

בדיקה עצמית לגילוי מלנומה

מלנומה היא גידול שמאד בולט לעין, מעין "ברווזון מכוער", שקשה לא להבחין בו, גם אם אינך רופא/ה. גילוי מוקדם של מלנומה בעור משפר משמעותית את הסיכוי להירפא ממנה. לכן, מומלץ לכל אדם בוגר, ובמיוחד למי שנמצא בקבוצות הסיכון למחלה, להקפיד על בדיקה עצמית אחת לחודשיים-שלושה, לאבחון מוקדם של נגע חשוד.

במקביל, לא פחות חשוב להקפיד על ביקור מסודר אצל רופאה מומחית בתחום, ויותר מכל – עדיף להסתייע במיפוי שומות עדכני כבסיס לאבחון נקודת חן חשודה במרפאה מקצועית דוגמת ספוט קליניק המתמחה בכך.

בדיקה עצמית נערכת מול המראה. יש לעמוד עירום מול מראה גדולה (עדיף מראה בגודל כל הגוף), ולסרוק בעיניך את כל העור. כדי להתבונן בשומות על עור הגב, מומלץ להיעזר בבן או בבת הזוג, וניתן להיעזר במראת יד כשהגב מופנה למראת קיר. חשוב לבדוק את כל הגוף, כולל אזורים בין האצבעות בידיים וברגליים, באזור המפשעה, הקרקפת, כפות הידיים והרגליים, חלל הפה והשפתיים.

 

רופאות העור של ספוט קליניק לשירותכם

הצלמות הרפואיות של ספוט קליניק לשירותכם

-->
התקשרו לספוט קליניק - מרפאת מומחים לרופאי עור פרטיים
×
דילוג לתוכן